Jeśli wiesz, jak wykonać mistrzowskie cięcie i nie boisz się śmiałych rozwiązań, konkurs RICA MASTERS 2021 jest właśnie dla Ciebie. Pokaż całemu światu swój kunszt i wygraj mistrzowskie nagrody! Nasza marka została partnerem konkursu i sponsorem nagród.

RICA POLSKA zaprasza do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fryzjerów i stylistów, dla których stylizacja włosów jest życiową pasją. W jury konkursu zasiądą m.in. Tomasz Drab, dwukrotny mistrz świata we fryzjerstwie oraz Antonio Musumeci, Dyrektor Artystyczny marki RICA oraz stylista, współpracujący na co dzień z topowymi magazynami jak Vogue, Harper’s Bazaar czy Vanity Fair. Łączna pula nagród do wygrania wynosi 80 tysięcy złotych.

– Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, że po raz pierwszy możemy zaprosić wszystkich uzdolnionych fryzjerów z Polski do tak prestiżowego konkursu i trzymamy kciuki za powodzenie w rywalizacji mówi Cezary Szymczak, dyrektor generalny Rica Polska.

Co należy zrobić, aby wygrać?

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach – damskiej i męskiej. Twoim zadaniem będzie stworzenie niepowtarzalnej stylizacji włosów zgodnie z briefem konkursowym (który znajdziesz na stronie www.ricamasters.pl) w wybranej przez siebie konkurencji (możesz startować w kilku jednocześnie!). Następnie opublikuj zdjęcia fryzury na swoim profilu na Instagramie i oznaczacz je hashtagiem #RICAMASTERS2021 oraz hashtagiem wybranej kategorii konkursowej.

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, który także znajdziesz na stronie www.ricamasters.pl. Do finału zakwalifikuje się 12 fryzjerów po 2 z każdej kategorii. 6 wybierze jury po 1 z każdej kategorii, a 6 zostanie wyłonionych w internetowym głosowaniu, również po 1 z każdej kategorii. Zgłoszenie możesz nadsyłać w terminie od 13 maja do 6 czerwca 2021 roku. Uroczysta gala i ogłoszenie zwycięzców odbędą się 28 czerwca br.

Zyskaj uznanie międzynarodowego jury gwiazd fryzjerstwa

Konkurs RICA MASTERS 2021 to wyjątkowa okazja do zaprezentowania swojego kunsztu fryzjerskiego nie tylko przed internautami, ale także przed jury, w którym zasiądą prawdziwe gwiazdy międzynarodowego fryzjerstwa. W kategorii damskiej uczestników oceniać będą: Joanna Jakóbek, fryzjerka z wieloletnim doświadczeniem oraz Mistrzyni Świata OMC Paryż 2017, a także brązowa medalistka – OMC HairWorld Team – 2018 i 2019. Wielokrotna mistrzyni Polski, Norwegii, Łotwy i Niemiec. Trenerka Kadry Narodowej OMC Poland, a także Antonio Musumeci, Dyrektor Artystyczny marki RICA, stylista fryzur z ponad 35 letnim doświadczeniem, którego fryzjerskie dzieła można podziwiać na łamach takich czasopism i magazynów jak: Vogue, Harper’s Bazar, Vanity Fair czy Marie Claire. Tomasz Drab, dwukrotny mistrz świata w fryzjerstwie (2019), Wicemistrz świata (2016 i 2017), Mistrz Europy (2016) oraz wielokrotny mistrz Polski (2017 i 2018) oraz Semmy Mele, członek zespołu artystycznego i szkoleniowego RICA oraz asystent Antonio Musumeci’ego. Absolwent jednej z najlepszych włoskich szkół fryzjerskich Nouvelle Estetique Academie oraz edukator i wykładowca w RICA Academy.

Męskie zmagania fryzjerów ocenią zaś Mario Mayer, Wicemistrz Świata, laureat włoskich konkursów fryzjerskich, Mistrz Walii z 2018 roku, wicemistrz Euroazji oraz dwukrotny zdobywca tytułu najlepszy Barbershop w Polsce. Zawodnik Polskiej Kadry Narodowej podczas Mistrzostw Świata w Paryżu z 2018 w kategorii BARBER. Ćwierćfinalista programu “Mistrzowskie Cięcie”. Szkoleniowiec i założyciel Akademii Barberingu we Wrocławiu, a także Ksana Kieliszek, mistrzyni świata barberingu w kategorii oldschool z 2019 roku oraz reprezentantka Polski na Mistrzostwach Świata w Barberingu we Włoszech, jak również Lucjan Wosiek, golibroda z 19-letnim stażem zawodowym. Sędzia i członek polskiej kadry Confederation Mondiale de la Coiffure (CMC). Założyciel Lucjan’s Barbershop i Lucjan’s Craftsmanship Academy.

Wygraj prestiżowe nagrody

Na zwycięzców konkursu czekają mistrzowskie nagrody w tym: udział w szkoleniu grupowym lub szkoleniu VIP z Mario Mayerem lub Joanną Jakóbek, szkolenia w Akademi RICA Blond, a także bony pieniężne na kilka tysięcy złotych m.in. na wyposażenie salonu. Wśród nagród przewidziane są również kosmetyki RICA oraz prestiżowe produkty partnerów konkursu i profesjonalne narzędzia fryzjerskie.

Partnerami i sponsorami konkursu są marki: Perfect Studio, Termix, Fale Loki Koki, Silog, Kasho, Akademia Barberingu Mario Mayer, Artistic Hair Design by Joanna Jakóbek, FOX i RICA. Patronami medialnymi są: magazyn Hair Trendy i Czasopismo Kreatywnego Fryzjerstwa Fale Loki Koki.

Szczegóły konkursu dostępne są na stronie www.ricamasters.pl